2010-2005

Dzień szkoły 2010

PROGRAM DNIA SZKOŁY - 20.03.2010r. GODZ. 10:00 – 13:00
10:30 - 11:00 KABARET , sala nr 102
11:15 – 11:20 TANIEC LATYNOAMERYKAŃSKI , duża sala gimnastyczna
11:30 – 11:45 DIALOGI GASTRONOMICZNO–HOTELARSKIE PREZENTOWANE W JĘZ. ANGIELSKIM, sala nr 1
12:00 – 12:05 TANIEC STANDARDOWY, duża sala gimnastyczna


KONKURSY
1. KONKURS STOŁÓW WIELKANOCNYCH, sala nr 8 - (wyniki konkursu zostaną ogłoszone o godzinie 12:15)
2. KONKURS MAZURKÓW WIELKANOCNYCH, sala nr 9 - (ogłoszenie wyników konkursu połączone z degustacją nastąpi o godzinie 12:30)
3. KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PISANKĘ, sala nr 9 - (ogłoszenie wyników konkursu nastąpi o godzinie 12:45)
4. KONKURS PREZENTACJI GEOGRAFICZNYCH, sala nr 206
5. KONKURS MATEMATYCZNY „Jeden z dziesięciu”, sala nr 105Dzień szkoły 2009

14 marca 2009 roku w godzinach 10:00-13:00 nasza szkoła kolejny raz zorganizowała dzień otwarty dla gimnazjalistów.

Przybyłych gości witały uczennice w punkcie informacyjnym, a następnie przedstawiciele samorządu szkolnego oprowadzali ich po całej szkole. Po drodze uczniowie mogli zapoznać się z historią szkoły, wziąć udział w łamigłówkach matematycznych i konkursie „Jeden z Dziesięciu”, grze historycznej, zabawach w pracowni polonistycznej, zobaczyć teatrzyk kukiełkowy w języku niemieckim „Kopciuszek”, obejrzeć przedstawienie „ Zagubiony, bo niekochany” oraz wysłuchać „Piosenki o życiu”.
Można było poczytać szkolne gazetki, obejrzeć lekcję informatyki, wystawę geograficzną, prezentacje multimedialne opracowane przez uczniów o szkole i hotelach oraz przejrzeć kroniki szkolne.

Imprezę otwierał wykład dr nauk żywieniowych o suplementach diety.

Nasi uczniowie zaprezentowali dekoracje stołów okolicznościowych, na które oddawano głosy i na koniec wybrano najładniejsze. Odbył się także konkurs na najlepsze ciasto z owocami, połączone z degustacją. Przygotowano też pyszne zakąski i desery mleczne. A w sali gimnastycznej przy muzyce i pokazie tańca towarzyskiego grano w tenisa stołowego.

Goście mogli zdobyć informacje turystyczne po angielsku oraz o zasadach rekrutacji kandydatów do klas pierwszych.Dzień szkoły 2008

Po raz kolejny stanęliśmy przed wyzwaniem: jak zaprezentować naszą szkołę, żeby gimnazjaliści wybierający kierunek dalszej nauki ….. zechcieli wybrać właśnie Majdańską.

Okazją ku temu było kolorowe i wesołe Święto Szkoły, zorganizowane przez panią Wicedyrektor Annę Chylińską, panie: Marię Kucowską i Elżbietę Klos oraz sporą grupę nauczycieli i uczniów z każdej niemal klasy.

Przybyli goście zwiedzali pracownie, degustowali dania, które dla nich przygotowaliśmy, brali udział w konkursach językowych, matematycznych i zawodach sportowych. Z zainteresowaniem zwiedzali naszą szkołę, mówili: Majdańska to jest to. My też tak uważamy!Dzień szkoły 2007

31 MARCA 2007 r., w programie min.:

- wystawa i degustacja mazurków wielkanocnych,
- rzeźbienie w warzywach i owocach,
- receptury i degustacja zdrowych koktajli mleczno-owocowych,
- pokaz sushi,
- sposoby dekoracji stołów wielkanocnych,
- wystawa serwetek,
- wykład nauczyciela zasad żywienia pt. „A jednak masło…”; degustacja produktów firmy Wedel,
- występ szkolnego zespołu cheerleaderek,
- breakdance,
- pokaz rzucania maczugami, wschodnich sztuk walki,
- występ kabaretu „Słynne dialogi”,
- pokaz szkolnej mody mundurkowej,
- wystawa prac uczniów,
- prezentacja sal lekcyjnych,
- zajęcia sportowe dla wszystkich,
- konkursy przedmiotowe,
- zwiedzanie szkoły.Dzień szkoły 2006

W sobotę 11 marca 2006 roku w godzinach 10:00-13:00 nasza szkoła zorganizowała dzień otwarty dla gimnazjalistów, w ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym oraz propagowania wiedzy żywieniowej.

Po powitaniu gości przez punkt informacyjny w języku polskim i angielski goście byli oprowadzani przez naszych uczniów zapoznając ich z zapleczem dydaktycznym naszej szkoły. Po drodze uczniowie mogli wziąć udział w konkursie ekonomicznym, matematycznym, zabawach w pracowni polonistycznej, zobaczyć teatrzyk w języku angielskim, obejrzeć przedstawienie szkolnego koła teatralnego.

Nasi uczniowie zaprezentowali również przyszłym swoim koleżankom i kolegom dekoracje stołów okolicznościowych, na które oddawano głosy i na koniec wybrano najładniejszy. Równocześnie w pracowni technologicznej odbywały się warsztaty gastronomiczne: sporządzanie surówek, soków owocowo-warzywnych oraz konkurs na najlepsze ciasto, połączone z degustacją.

Zadbaliśmy również o kondycję naszych gości organizując pojedynek w koszykówce, któremu towarzyszyły występy szkolnego zespołu cheerleaderek.
Zadbano również o pokaz prac uczniów w pracowniach: techniki pracy biurowej, języka angielskiego, niemieckiego, organizacji i techniki pracy. Goście mogli wziąć również udział w wykładzie pani doktor Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji przy SGGW w Warszawie na temat czekolady, który był wsparty degustacją czekolady firmy Wedel. Przy wejściu cały czas uczniowie mogli zapoznać się z prezentacją multimedialną o naszej szkole.Dzień szkoły 2005

W dniu 19.03.2005 roku w naszej szkole odbył się dzień otwarty. W programie tego dnia nie mogło zabraknąć wielu atrakcji jakie nasi uczniowie pod kierownictwem kadry pedagogicznej przygotowali. Goście mieli okazję zapoznać się z bazą dydaktyczną szkoły, spróbować wielu smakołyków przygotowanych przez naszych uczniów: sałatek, ciast, wziąć udział w konkursie na najlepszy mazurek. Na gości czekał też bogaty program artystyczny, występ szkolnego zespołu cheerleaderek, szkolnego teatru. Goście mieli możliwość zapoznania się również z nowinkami technicznymi.