Przebieg konkursu

Konkurs realizowany jest w ramach
VI EDYCJI WARSZAWSKICH INICJATYW EDUKACYJNYCH Biura Edukacji m. st. Warszawy.

Konkurs składa się z II etapów

I etap – eliminacje szkolne

W dniu 06 października 2011r odbyły się szkolne eliminacje do konkursu "Warszawa w kształcie i smaku zaczarowana".
W eliminacjach wzięło udział 5 zespołów, z których dwa zostały zakwalifikowane do finału. Udział wzięli nastepujący uczniowie:
1. Zgótka Emilia i Natalia Ostrowska z klasy 2k1
2. Anna Plachta i Patrycja Jóżwiak z klasy 3g1
3. Patrycja Pilarska i Karolina Kalińska z klasy 3c
4. Andrzej Morczek z klasy 4k i Paweł Witkowski z klasy 3k
5. Daniel Makulski i Mariusz Czermiński z klasy 4k1

Do finału przeszli:
Patrycja Pilarska i Karolina Kalińska oraz
Daniel Makulski i Mariusz Czermiński.

Wszystkim dziękujemy za udział i gratulujemy wygranym. Zwycięskie dwie drużyny zapraszamy na finał 17 listopada 2011r.

 

Z każdą drużyną zapraszamy jednego nauczyciela/opiekuna.
Zgłoszenia do finału (załącznik nr 2) można przesyłać drogą mailową na adres info@zsgh.edu.pl (w tym wypadku formularz zgłoszeniowy musi być podpisany przez uczestnika w dniu konkursu) lub faxem pod numer (22) 810 04 89 do dnia 17 października 2011r.
Osoby zgłoszone przez szkołę są automatycznie zakwalifikowane do finału.

II etap – FINAŁ konkursu

Zadaniem uczestnika będzie wykonanie 4 porcji wyrobu ciastkarskiego w ciągu 2 godzin. Maksymalny czas spóźnienia to 15 minut.

W przypadku, gdy uczniowie, nie zdążą przygotować pracy konkursowej w w/w. czasie, praca zostanie przerwana i oceniona w stopniu,
w jakim została przygotowana do momentu jej przerwania.

W dniu 17 listopada 2011 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt. „Warszawa w smaku i kształcie zaczarowana” organizowanego w przededniu EURO 2012 w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych.
Do ostatniego etapu rywalizacji przystąpiły po dwa najlepsze zespoły z każdej ze szkół biorących udział w projekcie.
Uczniowie, zgodnie z zasadami regulaminowymi, przygotowali desery/ciastka, które poza walorami smakowymi, promowały Warszawę - stolicę EURO 2012.

Komisja konkursowa w składzie: Bożena Sikoń, dr inż. Irena Kłoczko, Janusz Profus, Zygmunt Wypych, Lesław Ćmikiewicz, przyznała nagrody i wyróżnienia.

Zwycięzcom i osobom wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy wielu osiągnięć w szkole oraz satysfakcji z realizacji własnych pasji życiowych.

I miejsce – Daniel Makulski i Mariusz Czermiński z ZSGH ul. Majdańska 30/36

II miejsce – Kamila Jakubczak i Andrzej Chwedorowicz z ZSG ul. Poznańska 6/8

III miejsce – Łukasz Ponichtera i Rafał Wróblewski z ZSSG ul. Komorska 17/23

Spotkanie z Lesławem Ćmikiewiczem
W dniu 17.11.2011 w naszej Szkole odbyło się spotkanie z Lesławem Ćmikiewiczem - byłym piłkarzem reprezentacji Polski, a także warszawskiej Legii.
W latach siedemdziesiątych nasz gość zdobywał m.in. złoto i srebro olimpijskie (Monachium 1972 i Montreal 1976) oraz brązowy medal Mistrzostw Świata w RFN w roku 1974.
W spotkaniu udział wzięli uczniowie klasy IV g1, którzy podczas spotkania dowiedzieli się o przebiegu imprez piłkarskich, w których Polacy z Panem Lesławem Ćmikiewiczem w składzie, osiągali największe sukcesy w historii polskiej piłki nożnej. Nasz gość opowiadał o atmosferze jaka towarzyszyła drużynie narodowej w tych turniejach, o warunkach jakie mieli do uprawiania sportu w tamtych czasach, a także o sytuacjach z boiska i szatni, które bardzo zaciekawiły naszą młodzież.
Podczas spotkania uczniowie mogli z bliska przyjrzeć się m.in. medalom olimpijskim , które Pan Ćmikiewicz zaprezentował zgromadzonym.
Po wysłuchaniu interesujących opowieści naszego gościa zaczęła się dyskusja na tematy dotyczące aktualności w świecie piłki nożnej, w której bardzo aktywnie uczestniczyła klasa IV G1.
Na koniec spotkania uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z naszym znakomitym gościem, a także zdobyć jego autograf. Serdecznie dziękujemy za możliwość spotkania.