70 lat

"Czas nie zatarł wspomnień, przeżyjmy to jeszcze raz …”

 

Uroczystość 70-lecia naszej szkoły prowadzili uczniowie kl. If - Natalia Rek i Hubert Nazarko.

Swoją obecnością zaszczycili nas liczni goście: przede wszystkim nasz patron - prof. St. Berger. Marszałka Województwa Mazowieckiego reprezentował Pan Mirosław Krusiewicz - dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Niezmiernie miło nam było gościć Panią Magdalenę Cichostępską, Dyrektora Wydziału Kształcenia Ponadgimnazjalnego i Ustawicznego Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, Pana Pawła Lecha, radnego m. St. Warszawy, Panią naczelnik Barbarę Krępską z Biura Edukacji, Pana Jarosława Karcza,  zastępcę burmistrza dzielnicy Praga Południe oraz Panią Marzannę Adamiak, naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania. Gośćmi specjalnym byli Pan Sylwan Geua i Pan Adam Kapella z Ambasady Francji. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele współpracujących z nami szkół wyższych, tj. Szkoły Główniej Gospodarstwa Wiejskiego i Wyższej Szkoły Turystyki i Języków Obcych, liczni sponsorzy, którzy od lat nas wspierają, dyrektorzy szkół naszej dzielnicy, przedstawiciele związków zawodowych oraz uczniowie i absolwenci.

 

 

Z przyjemnością wysłuchaliśmy życzeń i podziękowań od władz miasta, uczelni, przedstawicieli absolwentów oraz sponsorów
i związków zawodowych.

 

 

 

Uroczystość uświetniły występy szkolnego chóru, któremu towarzyszyła przewodnicząca Rady Rodziców Pani Ewa Gapon, występy zespołu absolwentów oraz recytacja poezji przez absolwenta naszej szkoły.

 

 

  

 

Uroczystość zakończył mecz piłki nożnej o puchar prof. St. Bergera, który został rozegrany pomiędzy uczniami naszej szkoły i uczniami Zespołu Szkół Spożywczo-Gastronomicznych przy ul. Komorskiej. Puchar zdobyła drużyna przeciwna. Wszyscy zawodnicy otrzymali słodkie upominki.

 

Każdy mógł się wpisać do Księgi Gości, obejrzeć Kronikę Szkoły i Księgę Absolwentów.

Był to wspaniały dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci…


 

Składamy serdeczne podziękowania sponsorom za pomoc w organizacji naszej uroczystości, a były to następujące firmy: Lotte Wedel, Akademia Efektywnej Przedsiębiorczości Makro, Unilever Food Solutions, Hortex POLSKI OGRÓD, SCM Poland - Monini, Gastro Magic, Auchan, SPC, Batida, Tedmar, OSM Siedlce, OSM Grodzisk Mazowiecki, Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek.

Dziękujemy warszawskim hotelom: Marriott, Westin, InterContinental, Mercure Centrum, Le Regina, Royal Bristol Warsaw, Belvedere Cafe Łazienki Królewskie, Regent, Firma JJDM, Mercure Grand, International Food Servic, Felix.

Podziękowania przekazujemy również Państwu Elżbiecie i Sławomirowi Wiesiakom z firmy Janex, Pani Ewie Majer, Panom Leszkowi i Danielowi Makulskim, Panom Waldemarowi i Mikołajowi Sobieckim oraz cukiernikom współpracującym z naszą szkołą: Panu Ryszardowi Radzikowskiemu, Panu Grzegorzowi Antolakowi, Panu Markowi Kryś, Panu Dariuszowi Wypychowi.

  

Szkoła przygotowała okolicznościowe upominki dla gości.

 

Ziemniaczane hity Majdańskiej