ZAKRĘCENI pozytywnie

ZAKRĘCENI pozytywnie // Positive SPIN


Dzięki !!! - NAKRĘTKOMANIACY. // Thanks !!! - CAPMANIACS.


Przyszła na świat w szóstym miesiącu ciąży, 09.12.2007r. Ważyła niecały kilogram. Lekarze przez ponad dwa miesiące walczyli o jej życie. Udało się. Weronika ma rozszczep kręgosłupa, wodogłowie, problemy z układem moczowym. Przeszła 5 operacji, wymaga systematycznych i kosztownych rehabilitacji, ale żyje.
- Jak się urodziła, miała nie mówić, nie widzieć, nie słyszeć... Miała leżeć jak roślinka. Nie chodzi, ale głęboko wierzymy, że kiedyś zacznie - mówi Katarzyna Kołodziejska, mama dziewczynki.

Rehabilitacja Weroniki jest bardzo kosztowna (koszt 1-go turnusu rehabilitacyjnego 10 dniowego to 5200,00 zł, 1 godzina z rehabilitantem to kwota 45,00 zł).

W związku z tym zorganizowano akcję zbierania plastikowych nakrętek od butelek. W akcję zaangażowały się szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne z Inowrocławia i okolic, Bydgoszczy, Pakości, Janikowa, Warszawy, Słupska, Poznania i wielu innych miejscowości, właściciele sklepów, instytucje publiczne, osoby prywatne.

Nakrętki, które wcześniej lądowały w koszu, teraz odkładano dla Weroniki. Przez pół roku uzbierano ich 3,5 tony. Pani Katarzyna dostała za nie 1700,00 złotych. Wózek aktywny dla Weroniki kosztuje 6000,00 zł.

Uczniowie naszej szkoły są bardzo zaangażowani w akcję i przynoszą większe lub mniejsze ilości nakrętek. Każda sztuka jest ważna. W akcję zaangażowały się również Panie z obsługi i administracji szkoły, Nauczyciele, Mieszkańcy Bursy nr 5 w Warszawie oraz Pracownicy Urzędu Dzielnicy Praga Południe.

- Wszystkim, którzy nam pomogli, bardzo dziękujemy - mówi pani Katarzyna.

Każdy, kto chce pomóc Weronice, może wpłacić pieniądze na konto Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą" (Bank Pekao SA Warszawa, nr: 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362 z dopiskiem - darowizna na leczenie i rehabilitację Weroniki Kołodziejskiej).


Można też zbierać nakrętki i dostarczać je bezpośrednio do Tuczna – woj. Kujawsko-pomorskie tel. (52) 351 97 15. W szkole akcję koordynuje Pani Magdalena Czarnecka.

NAKRĘTKI można wrzucać do pojemników w bibliotece szkolnej, przed gabinetem kierownika szkolenia praktycznego, przekazywać wychowawcom klas.