Mistrzostwa Młodych Kuch.

Mistrzostwa Młodych Kucharzy 2016/2017 // Championship of Young Chefs 2016/2017

W dniu 20 października 2016 roku Daniel Ogonowski z klasy IIID i Marcin Nowak nasz tegoroczny absolwent pod opieką Pani Bożeny Juzaszek, wystąpili jako drużyna, w półfinale Ogólnopolskiego Konkursu Gastronomicznego "Mistrzostwa Młodych Kucharzy" 2016 organizowanego przez Makro Cash and Carry Polska S.A. w Akademii Efektywnej Przedsiębiorczości w Alejach Jerozolimskich w Warszawie.
Droga do półfinału była długa. Najpierw, już w czerwcu, trzeba było przygotować danie zasadnicze z zastosowaniem ryby słodkowodnej. Po zakwalifikowaniu się dania na konkurs, chłopcy musieli przejść drugi etap konkursu czyli rozmowę z członkami jury. Dopiero po zaliczeniu tych dwóch etapów mogli wystapić w konkursie. Konkurs polegał na przygotowaniu dania zasadniczego i deseru z tzw. black boxu na 6 porcji w czasie 80 minut.W tym roku w black boxach królowała min. dziczyzna.
Naszej drużynie udało się zakwalifikować do finału, w którym wystąpili 21 października.
W tym roku konkurs odbywał się w nowej formule a my byliśmy jedyną warszawską szkołą, której udało się wystapić w mistrzostwach i zmierzyć swe siły z profesjonalistami z restauracji z całej Polski. Dzięki występowi w konkursie nasza drużyna może wziąźć udział w specjalnym programie szkoleniowym Makro "Szef dla Młodych Talentów".
Drużyna przygotowywała się do konkursu pod kierunkiem Pani Bożeny Juzaszek i Pani Pauliny Ciesielskiej.

//

On 20th October 2016 Daniel Ogonowski from class 3d and Marcin Nowak, our graduate together with their teacher Ms Bozena Juzaszek appeared as a team in the semifinal of Catering Competition "Championship of Young Chefs 2016", organized by Makro Cash and Carry Poland S.A. in the Academy of Effective Entreneurship at Al. Jerozolimskie in Warsaw. It took a long way to get to the semifinals. First, in June students had to prepare main course with a fish. After qualifying for the contest, students entered the second stage of the competition. It was a conversation with the jury. After completing these two stages they could take part in the contest. They had to prepare basic dish and a dessert from the black box for 6 servings during 80 minutes.This year the game dishes were the main ones. Our team managed to qualify fot the final on 21st October. This year we were the only Warsaw school which took part in the championship and competed with the professionals from other Polish restaurants. Our team can participate in a special training program Makro "Head for young talents". The team was prepared for the contest by Ms Bożena Juzaszek and Ms Paulina Ciesielska. Congratulations on your performance and final in this competition!
Gratulujemy występu i finału w tak prestiżowym konkursie !!!

 Mistrzostwa Młodych Kucharzy 2015/2016 // Championship of Young Chefs 2015/2016

Dnia 19 listopada 2015 roku odbył się Półfinał Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego "Mistrzostwa Młodych Kucharzy"organizowanego przez Makro Cash & Carry Polska w Akademii Efektywnej Przedsiębiorczości Makro w Alejach Jerozolimskich w Warszawie. Do półfinału zakwalifikowały się z naszej szkoły dwa zespoły: Przemysław Kopania i Kamil Przewdziecki z klasy IVD pod opieką Pani Profesor Beaty Pręgowskiej i Marcin Nowak i Mikołaj Sobiecki z klasy IVE pod opieką Pani Profesor Bożeny Juzaszek. Do konkursu stanęło 24 drużyny z całej Polski. Konkurs był niezwykle trudny, gdyż uczestnicy w ciągu 80 minut musieli przygotować danie zasadnicze i deser w oparciu o kluczowe produkty z tzw. Black Boxu. Nasi chłopcy spisali się dzielnie i obydwa zespoły zakwalifkowały się do finału, który odbył się następnego dnia, również na podobnych zasadach.

Nasze drużyny odniosły w tym konkursie wielki sukces: Drużyna Przemysław Kopania i Kamil Przewdziecki zajęła I miejsce, wygrywając 10.000 tysięcy złoty, nagrodę dla nauczyciela i szkoły,

a drużyna Marcin Nowak i Mikołaj Sobiecki dostała Wyróżnienie Dziennikarzy i Krytyków Kulinarnych.

Dla Marcina i Mikołaja był to niezwylke emocjonujący dzień, gdyż wystąpili w tym dniu w dwóch finałach , drugi to finał VII Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego ,,Kuchnia Polska na Mazowszu", który odbył się w Zespole Szkół na Komorskiej. GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!!!