Smaków

Olimpiada smaków 2008

Finał olimpiady smaków 2008

Dnia 21.06.2008 roku odbył się 3 finał Olimpiady Smaku Nestlé Professional. Uczniowie z naszej szkoły Sebastian Oliwa i Daniel Mrozek - opiekun Anna Chylińska zajęli III miejsce i w nagrodę otrzymali palmtopy z nawigacją. Uczniowie Kamil Rabczyński i Łukasz Swiderski - opiekun Weronika Barańska otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki od Nestlé Professional Gratulujemy!!!

Półfinał olimpiady smaków 2008

Dnia 12.04.2008 roku w Gdańsku podczas półfinałów ogólnopolskiego konkursu Olimpiada Smaku 2008 Daniel Mrozek i Sebastian Oliwa, Magda, Magda Jaworska i Konrad Kiepurski opiekun Pani Anna Chylińska, Kamil Rabczyński i Łukasz Świderski opiekun Pani Weronika Barańska, zakwalifikowali się do finału.

Zmagania konkursowe polegały na przygotowaniu sześciu porcji przekąski zimnej i sześciu porcji dania głównego. W ich skład musiały wchodzić produkty Nestle. Było na to 80 min czasu a receptura dania musiała być własnego pomysłu.
Drużyna Daniel Mrozek-Sebastian Oliwa wystartowała z przekąską zimną – finezyjny tatar z łososia, aromatyzowany oliwą z krwistej pomarańczy; danie główne: królik z nadzieniem truflowym w panierce z dzikiego ryżu w duecie z delikatną foice Grass.

Drużyna Magda Jaworska-Konrad Kiepurski przygotowała przekąskę zimną – roladki z kurczaka ze szpinakiem podane z kulkami serowymi i sosem bananowym; danie główne: kulki z polędwicy wołowej w cieście filo ze smażonym szpinakiem podane z sosem balsamicznym.
21.06.2008 odbył się finał.Olimpiada smaków 2007

Finał olimpiady smaków 2007

Półfinał olimpiady smaków 2007

22 kwietnia 2007r. nasi uczniowie Robert Harna i Adam Frelak, którzy zakwalifikowali się do półfinału ogólnopolskiego konkursu OLIMPIADA SMAKU 2007 dzielnie walczyli o przejście do finału. Spełniły się nasze marzenia zajęliśmy drugie miejsce. Teraz dalej będziemy trenowali i przygotowywali się do finału, który odbędzie się w dniach 25-26 maja 2007r. Zmierzy się 12 drużyn wybranych z całej Polski. Jest o co walczyć. Chcecie się dowiedzieć więcej o Olimpiadzie wejdźcie na strony:
- www.gastrona.pl
- www.olimpiadasmaku2007.pl
Do zobaczenia.Olimpiada smaków 2006

W dniach 25-26 maja 2006 roku w Warszawie odbyła się Olimpiada Smaków nasz uczeń Dawid Twardowski zajął III miejsce. Dawida przygotowywała pani profesor Anna Chylińska.