Zgotuj sobie sukces

Zgotuj sobie sukces 2013/2014 // Cook yourself a success 2013/2014

Tradycyjnie, jak co roku, braliśmy udział w ogólnopolskim konkursie kulinarnym "Zgotuj sobie sukces". Była to już VI edycja.
Z naszej Szkoły do konkursu zakwalifikowały się 2 zespoły. Obydwa zespoły pomyślnie przebrnęły przez półfinał, dostały się do finału i z produktów zawartych w tajemniczej "czarnej skrzynce" stworzyli piękne i smakowite kompozycje przystawek i dań zasadniczych.

W finałowych zmaganiach Przemek i Kamil wywalczyli III miejsce! Gratulujemy!
Gratulujemy też Mateuszowi i Norbertowi, którzy debiutowali w konkursowej przygodzie i od razu znaleźli się w jego finale!
Uczestnikom życzymy wytrwałości, woli walki i sukcesów w następnych konkursach!

//

As is tradition every year, we took part in the 6thedition of a national cuisine competition "Cook up your success!". Przemek Kopania and Kamil Przeździecki from IIIg oraz Mateusz Walusiewicz i Norbert Czesnowski from IVk were the two teams which made it into the competition, went through semi-final and reached final where from a mysterious set of products in a "black box" they were able to create beautiful and tasty compositions of apperitifs and main courses.

Przemek and Kamil reached the 3rd place in the final! Congratulations!
We would also like to congratulate Mateusz and Norbet, who despite debuting in the competition, made it to the very final as well.
We wish all contestants determination, persistence and success in the next contests!

W dniach 14-15 Listopada b.r. odbyła się V już edycja konkursu "Zgotuj sobie sukces" w Akademii Efektywnej Przedsiębiorczości - Makro w Warszawie.
W konkursie wzięli udział: Sylwia Paszkiewicz i Konrad Gołos z kl. IIIk1 i dotarli do III etapu- półfinału. Gratulujemy.
Natalia Ostrowska i Emilia Zgutka z IVk- ubiegłoroczne finalistki i zdobywczynie I miejsca wystąpiły w finale tegorocznego konkursu jako jurorki degustacyjne. Brawa dla dziewcząt i Organizatora.

//

On the 14th and 15th of November 2013 the V edition of "Cook yourself a success" competition took place in Effective Enterprise Academy - Makro in Warsaw. Our contestants, Salwia Paszkiewicz and Konrad Gołos from class IIIk1, managed to qualify to the semi-finals. Congratulations!
Natalia Ostrowska and Emilia Zgutka from class IVk, last year's finalists and winners of the 1st place, this time appeared as a tasting jury members. Applause for the girls and organizers.Zgotuj sobie sukces 2012/2013

W dniu 16.11.2012r. odbył się finał bardzo prestiżowego konkursu, "Zgotuj Sobie Sukces" zorganizowanego przez Makro Centrum HoReCa i Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni. W finale naszą szkołę reprezentowały dwie druzyny: Natalia Ostrowska i Emilia Zgutka z kl III k1 pod opieką p. Jolanty Witak oraz Daniel Majewski i Bartłomiej Królikowski z kl. IVk pod opieka p. Weroniki Barańskiej. Uczestnicy finału musieli przygotować autorskie danie zasadnicze i deser z produktów znajdujących się w tzw. Black Box. Prace oceniało międzynarodowe jury.
Nasze drużyny spisały się fantastycznie. Wykazując się wielką kreatywności i zorganizowaniem zajęły kolejno:
I miejsce - Natalia Ostrowska i Emilia Zgutka
II miejsce - Daniel Majewski i Bartłomiej Królikowski, zdobywając cenne nagrody.
Dodatkowo zdobywczynie I miejsca wejdą w skład polskiej drużyny i będą reprezentowały nasz kraj w Kulinarnym Pucharze Świata w Luxemburgu w 2014 r. GRATULUJEMY !!!!

//

On the 16.11.2012 a prestigious “Cook yourself a success” contest reached its finals. The contest had been organized by Makro, HoReCa Centre and Chef and Bakery’s National Association. In the finals, our school was represented by two teams: Natalia Ostrowska and Emilia Zgutka from classes 1k1, IIIk1 under supervision of Ms Jolanta Witak and Daniel Majewski together with Bartłomiej Królikowski from class IVk under supervision of Ms Weronika Barańska.
During the contest, participants had to prepare a self-made main course and a dessert from the products placed in a so-called Black Box. Afterwards, dishes were assessed by the international jury. Our teams did a splendid job showing a great creativity and winning first two consecutive places.
1st place- Natalia Ostrowska and Emilia Zgutka
2nd place- Daniel Majewski and Bartłomiej KrólikowskiOur pupils won many valuable prizes.
Moreover, 1st place winners will be also joining up the Polish National crew which will represent our country on the Culinary World Cup in Luxembourg in 2014. CONGRATULATIONS !!!!Zgotuj sobie sukces 2011/2012

W dniach 26-27. 04. 2012r. odbyły się eliminacje do IV edycji konkursu kulinarnego „Zgotuj sobie sukces” organizowanego przez MAKRO Cash and Carry Polska. Konkurs adresowany jest do dwuosobowych zespołów uczniów średnich i wyższych szkół gastronomicznych.
Z naszej szkoły do konkursu przystąpiły cztery drużyny: Mateusz Litwińczuk i Marcin Sarna, Daniel Majewski i Bartosz Królikowski, Arkadiusz Foszcz i Jakub Rosik pod opieką p. Weroniki Barańskiej oraz Natalia Ostrowska i Emilia Zgutka pod opieką p. Jolanty Witak.

Podczas Kwalifikacji do Konkursu każdy Zespół Uczniów zobowiązany był do przygotowania II dania głównego w liczbie po 6 porcji na podstawie przepisu własnego, przy użyciu produktów z BLACK BOX, z którymi zapoznał się bezpośrednio przed rozpoczęciem przygotowywania Pracy konkursowej.

Do półfinału Konkursu z naszej szkoły zakwalifikowały się dwa zespoły: Natalia Ostrowska i Emilia Zgutka ( 468p. ) oraz Daniel Majewski i Bartosz Królikowski ( 454p.), gromadząc największą liczbę punktów i tym samym pokonując pozostałe 50 zespołów.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w półfinale.

III edycja ogólnopolskiego konkursu „Zgotuj Sobie Sukces”.
Konkurs był adresowany do uczniów szkół gastronomicznych. Zadanie konkursowe polegało na opracowaniu przepisu składające się z przekąski zimnej i dania głównego z uwzględnieniem obowiązkowych produktów konkursowych: combra z królika i tilapii oraz zdjęcia potraw.

Półfinał odbył się 17 listopada w warszawskim Makro Centrum HoReCa podczas którego nasi zakwalifikowani uczniowie do konkursu Kamil Rzemek i Sebastian Bablich przygotowyali danie według zgłoszonego przepisu i odnieśli sukces i zostali zakwalifikowani do finału konkursu.

W dniu 18 listopada, 12 najlepszych druzyn przygotowywało dania na podstawie przepisu własnego pomysłu przy użyciu produktów, z którymi zapoznał się bezpośrednio przed rozpoczęciem przygotowywania potrawy konkursowej.

Zarówno podczas półfinałów, jak i finału, uczestnicy byli oceniani przez międzynarodowe jury. Ogłoszenie wyników odbyło się tego samego dnia podczas uroczystej gali odbywającej się corocznie w Makro Centrum Rozwoju Firm.

Dziękujemy za pomoc w przygotowaniach do konkursu uczniów naszemu absolwentowi Mateuszowi Wichrowskiemu.
Gratulacje dla finalistów !!!Zgotuj sobie sukces 2010/2011

W dniu 15.10.2010r. odbył się finał bardzo prestiżowego konkursu zorganizowanym przez MAKRO Centrum HoReCa i Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni.
W eliminacjach uczestniczyło kilkadziesiąt drużyn z całej Polski, do półfinału wybrano 24 najlepsze drużyny. Do finału przeszło już tylko 12 drużyn (w tym obydwie nasze!!!). Finaliści musieli wykazać się ogromną kreatywnością, zorganizowaniem, zgraniem w drużynach, aby zadowolić jurorów z Polski i zagranicy.

Uczniowie naszej szkoły zwyciężyli w drugiej edycji konkursu „ Zgotuj sobie sukces”. GRATULUJEMY!!!

Michał Szcześniak i Ariel Świstak zajęli I miejsce (nagroda 10 000,00zł)

 

Dominik Kowalczyk i Daniel Makulski zajęli II miejsce (nagroda 6 000,00 zł)

 

Nagrodę Roberta Sowy za Największą Kreatywność przyznano również naszym uczniom: Dominikowi Kowalczykowi i Danielowi Makulskiemu