2010-2009

"Życie ze smakiem..."!!! 2010 // "Life with taste …!!!" 2010

Dnia 09.04.2010r. odbyła się druga edycja konkursu kulinarnego „Życie ze smakiem...!”

„Fantazje z ciast wyrabianych na stolnicy i w naczyniu” to tytuł drugiej edycji konkursu kulinarnego „Życie ze smakiem…!”, którego organizatorami są firma Kamis S.A. oraz Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Warszawie. Przedmiotem Konkursu było przygotowanie przepisu oraz wykonanie w finałowym etapie potrawy/dania z wykorzystaniem różnego rodzaju ciast.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gastronomicznych z województwa mazowieckiego, a jego celem jest wyłonienie młodych osób z talentem i pasją kulinarną – kreatywnych, ceniących sobie sportowe współzawodnictwo, a także doskonalenie warsztatu zawodowego.

Nad prawidłowością przeprowadzenia Konkursu czuwała 5-osobowa komisja konkursowa: Dariusz Zahorański - Przewodniczący, Paweł Oszczyk, Grzegorz Kazubski, Kurt Scheller, Maciej Wawryniuk.

Uczestnicy losowali 1 zadanie do wykonania z 3 proponowanych grup zadań.
I grupa - danie z wykorzystaniem ciasta pierogowego
II grupa - danie z wykorzystaniem ciasta ziemniaczanego
III grupa - danie z wykorzystaniem ciasta naleśnikowego
Do przygotowania było 5 porcji 1 potrawy według własnej inwencji. Surowce i półprodukty potrzebne do wykonania potrawy nie były znane wcześniej uczestnikom i znajdowały się na jednym głównym stole.
Od wylosowania grupy, uczestnicy mieli 2 godziny na przygotowanie potraw.

NAGRODY
I miejsce - laptop
II miejsce - profesjonalne noże kuchenne
III miejsce - aparat cyfrowy


Sponsorzy konkursu: Ecolab, Makro, Norge, Witek’s, Mleczarnia Garwolin, Spółdzielnia Mleczarska Lazur, Spółdzielcza Mleczarnia "SPOMEX", Janex, Inter Europol Piekarnia, Cukiernia Bizon, Wydawnictwo REA.
Patronat medialny: Przegląd Gastronomiczny, Papaja.pl; NewsGastro.pl.
Patronat honorowy: Kuratorium Oświaty w Warszawie, Urząd m.st. Warszawy Biuro Edukacji, Burmistrz Dzielnicy Praga - Południe, OSSKiC.

I miejsce
Patryk Bielawski i Piotr Gipsiak z Zespołu Szkół nr 1 i Technikum nr 1 w Grodzisku Mazowieckim. Na zdjeciu wygrani z nauczycielem Cezarym Skalskim i Pawłem Oszczykiem.

II miejsce
Patrycja Brodowska i Agnieszka Franczyk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pomiechówku. Na zdjęciu z nauczycielką Magdaleną Górską.

III miejsce
Ewelina Deptuła i Radosław Orzołek z Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce. Na zdjęciu z nauczycielką Ewą Tyszką.

Wyróżnienie
Agnieszka Lubińska i Mateusz Tomaszewski z Zespołu Szkół nr 2 w Ciechanowie."Życie ze smakiem..."!!! 2009 // "Life with taste …!!!" 2009

03 kwietnia 2009 r. w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Warszawie przy ul. Majdańskiej 30/36 odbył się finał I edycji konkursu Życie ze smakiem…!!! Smaki Europy…

Organizatorem konkursu była firma KAMIS S.A. i współorganizator Zespól Szkół. W konkursie wzięło udział 14 szkół gastronomicznych z województwa mazowieckiego.

Zadaniem ekip 2 osobowych było przygotowanie w ciągu 2 godzin po 4 porcje przekąski gorącej i dania zasadniczego europejskiego z wcześniej wylosowanego zestawu produktów.

Zmagania oceniało profesjonalne jury w składzie:
przewodniczący Robert Matysiak – dyrektor gastronomii firmy KAMIS S.A.,
mistrzowie sztuki kulinarnej Karol Okrasa, Kurt Scheller
Grzegorz Kazubski – manager Makro HoReCa
Maciej Wawryniuk – doradca kulinarny firmy KAMIS S.A..

Sponsorem nagród dla zwycięzców laptopów, kamer, mp 4 oraz upominków dla pozostałych uczestników i ich opiekunów była firma KAMIS S. A.
Pan Grzegorz Kazubski przekazał książki, które zapewne będzie stanowić wspaniałą pomoc dydaktyczną dla szkoły.
Patronat medialny: Przegląd Gastronomiczny, Papaja.pl, Restaurator i współpracowaliśmy z firmą Gastro Magic Service.

I miejsce
Adam Frelak i Robert Harna Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich, ul.Majdańska 30/36, Warszawa

II miejsce
Małgorzata Adamiak i Piotr Gipsiak z Grodziska Mazowieckiego

III miejsce
Wojciech Piotrowski i Karol Pietrzak Zespół Szkół Hotelarsko-Turystyczno-Gastronomicznych nr 1, ul.Krasnołęcka 3, Warszawa